Bolidy Politechniki Śląskiej najszybsze na torze Kirkistown

28.05.2018

Zespół Silesian Greenpower zdobył pierwsze i drugie miejsce w wyścigach elektrycznych bolidów formuły F24+ na torze Kirkistown w Irlandii Północnej. Studenci Politechniki Śląskiej po raz kolejny udowodnili, że skonstruowane przez nich bolidy są bezkonkurencyjne – czytamy w serwisie uczelni.

Gliwiccy studenci wystawili  do wyścigu dwa bolidy: SG Bullet II oraz SG Bullet240W. Oba spisały się na torze doskonale i zajęły w wyścigu pierwsze i drugie miejsce. Najszybszy okazał się SG Bullet II, tuż za nim uplasował się SG Bullet240W, który został również wyróżniony za najszybsze okrążenie .

Zawody Greenpower Formula F24+ odbywają się na profesjonalnych torach Formuły 1. Bolidy mają za zadanie pokonać w godzinę jak największy dystans. W skład cyklu wchodzi dziewięć wyścigów na różnych torach, w tym runda finałowa. Drużyny mogą brać udział we wszystkich wyścigach, ale w klasyfikacji generalnej liczą się trzy najlepsze wyniki , runda finałowa jest obowiązkowa.