Studenci Politechniki Śląskiej najlepsi w zawodach Shell Eco Marathon

12.06.2018

Studenci Politechniki Śląskiej wygrali rozgrywane na podparyskim torze RKC Karting Paris zawody Shell Eco Marathon w kategorii BatteryElectric Prototype. Zwycięstwo w Paryżu daje wrocławskim politechnikom wstęp na mistrzostwa Shell Eco-marathon Europe – czytamy w serwisie uczelni.

Zmagania we Francji trwały tydzień. Studenci z zespołu SmartPower pomyślnie przeszli inspekcję techniczną i zajęli pierwsze miejsce w kategorii BatteryElectric Prototype. Konstruktorzy mają nadzieję, że doświadczenia z Francji pomogą w osiągnięciu sukcesu na zaplanowanych na lipiec mistrzostwach Shell Eco-marathon Europe. Finał w Londynie to 34. edycja rywalizacji energooszczędnych konstrukcji. W pierwszej – w Paryżu w roku 1985 – wystartowało 25 drewnianych pojazdów.

Ostatnie zwycięstwo to nie jedyny sukces wrocławskich politechników. Wcześniej zdobyli tytuł Best University na Mistrzostwach Świata Hydrogen Horizon Automotive Challenge.