Studenci Politechniki Wrocławskiej na zawodach cyklu Formuła Student w Stanach Zjednoczonych

21.05.2019

Młodzi konstruktorzy Politechniki Wrocławskiej zdobyli specjalną nagrodę sponsorską na zawodach cyklu Formuła Student w Stanach Zjednoczonych. Bolid studentów PWR Racing Team zajął w ogólnej klasyfikacji 17. miejsce na 120 startujących ekip z całego świata – informuje uczelnia. .

Studenci musieli zaprezentować swój projekt od strony koncepcyjnej i technologicznej, przedstawić kosztorys oraz biznesplan potencjalnej firmie produkującej samochody. W części praktycznej bolid pokonał trasę 22 km (Endurance) i ścigał się na czas (Autocross). W końcowej punktacji oceniano również zużycie paliwa w trakcie wyścigu (Efficiency), przyspieszanie na prostym odcinku o długości 75 m (Acceleration) oraz przejazd bolidu po ciasnym torze w kształcie ósemki (Skidpad).

Zawody Formuła Student organizowane są od 40 lat na najbardziej znanych torach świata – Hockenheimring, Silverstone, czy Circuit de Barcelona-Catalunya. Są one oceniane przez sędziów z wielkich koncernów motoryzacyjnych.