Studenci Uniwersytetu Wrocławskiego na podium mistrzostw Europy w programowaniu zespołowym

06.12.2019

Młodzi informatycy – studenci Uniwersytetu Wrocławskiego zajęli trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Mistrzostwa, w których wzięły udział 63 zespoły odbyły się w czeskiej Pradze- informuje uczelnia.

Dwa pierwsze miejsca w zawodach zajęły drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego, a czwarte – reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie drużyny z czołówki – pierwsza dziewiątka – rozwiązały tę samą liczbę zadań, a o zajętych miejscach decydował czas zgłoszenia rozwiązań. W tej ścisłej czołówce znalazły się jeszcze dwa zespoły wrocławskiej uczelni.

Drużyna w składzie Anadi Agrawal, Michał Górniak, Jarosław Kwiecień wywalczyła awans do finałów Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w czerwcu 2020 roku w Moskwie.