Drużyna Politechniki Poznańskiej trzecia w zawodach autonomicznych bolidów w Niemczech

01.09.2022
Politechnika Poznańska

Drużyna Politechniki Poznańskiej zajęła 3 miejsce w rywalizacji Formuły 1/10 Autonomous Grand Prix Germany 2022. W walce o najniższy stopień podium poznańska ekipa pokonała drużynę HiPeRT Lab z włoskiej Modeny. To pierwszy start drużyny Politechniki Poznańskiej w tych zawodach – czytamy w serwisie uczelni.

Zawody rozpoczęły się od kwalifikacji. Polegały na autonomicznej jeździe na czas bolidu w skali 1:10 i przejechaniu jak największej liczby okrążeń bez kolizji, w zadanym czasie. Na podstawie kwalifikacji została ułożona siatka wyścigów, w których rywalizowały dwa bolidy. Ten, który w sposób autonomiczny szybciej pokonał zadaną liczbę okrążeń wygrywał wyścig. Przejście do następnej rundy pucharowej wymagało wygrania dwóch wyścigów.

W pierwszej turze zespół Politechniki Poznańskiej wygrał z zespołem z Politechniki w Pradze. W kolejnej rundzie uległ drużynie ze szwajcarskiej Politechniki Federalnej z Zurychu – ostatecznemu zwycięzcy całych zawodów.