Motocykl elektryczny z Politechniki Wrocławskiej trzeci w zawodach w Hiszpanii

08.08.2018

Studenci Politechniki Wrocławskiej zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów pojazdów elektrycznych SmartMoto Challenge w Barcelonie. Politechnicy zdobyli pierwsze miejsce za najlepszy design, drugie w konkurencjach statycznych – co łącznie dało trzeci stopień podium – poinformował Michał Ciepielski  z Działu Informacji i Promocji uczelni.

Reprezentacja studentów pojechała do Barcelony ze swoim Lekkim Motocyklem Elektrycznym Thunder, który jest przystosowany do rajdów w trudnych warunkach terenowych. Pojazd waży 120 kg i ma moc 30 kW, czyli ok. 40 koni mechanicznych. Pojemność baterii, która została w całości zaprojektowana przez studentów, pozwala na przejechanie ok. 90 km z prędkością 120 km/h. Dzięki specjalnemu systemowi można ją wymieć w kilka sekund.

W turnieju wszystkie zespoły musiały najpierw przejść przez konkurencje statyczne – prezentację biznesplanu i szczegółów technicznych pojazdu, a następnie testy dynamiczne – sprawnościowe i na przyspieszenie.