Studenci z Polski wśród najlepszych w Spaceport America Cup

05.07.2023
MEiN

Znakomicie spisali się polscy studenci w międzynarodowym konkursie Spaceport America Cup, który odbywał się w stanie Nowy Meksyk w USA. Zwycięzcami najbardziej zaawansowanej technicznie kategorii został zespół RocketLab z Politechniki Poznańskiej. Na podium stanęła też ekipa PWr in Space z Politechniki Wrocławskiej.

Studenci z Poznania zdobyli dwie nagrody: za najlepszy projekt pod względem technicznym – Technical Excellence i w najbardziej zaawansowanej technicznie kategorii – 30K SRAD Hybrid/Liquid.

Stworzona przez koło naukowe PWr in Space z Politechniki Wrocławskiej rakieta R5 Aurora zajęła drugie miejsce w kategorii konstrukcji z napędem hybrydowym 10k SRAD Hybrid – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zawody Spaceport America Cup organizują wspólnie Spaceport America – komercyjny port kosmiczny zbudowany przez Virgin Galactic w stanie Nowy Meksyk w USA oraz stowarzyszenie Experimental Sounding Rocket Association. W tym roku w imprezie wzięło udział 158 drużyn z 24. krajów.