Osiem medali dla polskich matematyków w szwajcarskiej Lozannie

01.09.2022
facebook Szwajcarskiego Związku Gier Matematycznych

Reprezentanci Polski zdobyli cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Logicznych i Matematycznych. W szwajcarskiej Lozannie w ośmiu kategoriach rywalizowało ponad 280 zawodników i zawodniczek z 13 krajów świata – czytamy w serwisie Politechniki Wrocławskiej.

Polacy zdobyli najwięcej medali spośród wszystkich reprezentacji. Podczas dwudniowych zawodów w Lozannie nasi przedstawiciele zdobyli osiem krążków, w tym cztery złote.

– Zdobyliśmy najwięcej medali ze wszystkich startujących ekip, żadna inna reprezentacja nie wywalczyła czterech pierwszych miejsc, pokonaliśmy też gospodarzy, czyli Szwajcarów, w klasyfikacji generalnej o jeden krążek – wylicza dr Anna Krystek z Komitetu Organizacyjnego mistrzostw Polski.

Podczas mistrzostw oficjalnie ogłoszono, że kolejna – już 37. edycja zawodów – po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce. Gospodarzem nieoficjalnych mistrzostw świata w 2023 roku będzie Politechnika Wrocławska.