Korzystając z 30 lat doświadczeń w edukacji biznesowej oraz czerpiąc z osiągnięć wiodących uczelni na świecie, Akademia Leona Koźmińskiego (ALK) utworzyła własny kapitał żelazny.
– Gromadzone w funduszu środki będą inwestowane, a wypracowane zyski posłużą do sfinansowania strategicznych projektów wspierających przedsiębiorczą młodzież, kadrę akademicką oraz badania naukowe odpowiadające na potrzeby biznesu – powiedział prof. Grzegorz Mazurek, rektor ALK w Warszawie, w rozmowie z serwisem Biznes Tuba.
– Fundamentalną różnicą między uczelniami biznesowymi w Polsce i na świecie jest mechanizm ich finansowania – wyjaśnia prof. Grzegorz Mazurek.
W amerykańskich uczelniach niezwykle popularny jest kapitał żelazny oraz pozyskiwanie środków. Dla przykładu, Harvard University dysponuje w ramach takiego funduszu kwotą ponad 50 mld dolarów. Mając ułamek tej kwoty w Polsce, możemy zbudować wiodący uniwersytet o światowej klasie. Jako pionierska uczelnia w wielu obszarach, zdecydowaliśmy się to zrobić – dodaje rektor ALK.
jp