Bolid Politechniki Wrocławskiej drugi na zawodach w Czechach

22.08.2019

Studenci z PWR Racing Team zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej międzynarodowych zawodów Formuła Student na czeskim torze Most. Młodzi konstruktorzy z Politechniki Wrocławskiej stawali na podium w trzech konkurencjach – informuje uczelnia.

W rywalizacji wzięły udział 32 drużyny – z Czech, Niemiec, Bułgarii i Polski. Zawody rozpoczęły od obowiązkowej kontroli technicznej i konkurencji statycznych, w których wrocławscy studenci zajęli: trzecie miejsce w Engineering Design, czwarte miejsce w Business Plan Presentation i siódme w Cost and Manufacturing Report.

W Skid Pad, czyli jeździe na czas po torze w kształcie „ósemki” bolid RTX zajął piąte miejsce, w teście przyspieszenia na dystansie 75 metrów był czwarty. Dało to ostatecznie drugą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Formuła Student to międzynarodowe zawody studenckich zespołów z całego świata. Uczestnicy muszą zaprojektować bolid, zbudować go i osiągnąć jak najlepsze wyniki na torze, a także przedstawić koncepcję biznesową.