Studenci Uniwersytetu Warszawskiego zwycięzcami Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym

15.10.2020

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego (UW) zajęli pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w brydżu sportowym. Za nimi uplasowali się gracze z Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 140 zawodników reprezentujących 19 uczelni. Studenci walczyli w turniejach par i drużyn.

W rywalizacji drużyn wystartowało 28 zespołów. Najlepszy okazał się zespół Uniwersytetu Warszawskiego, w którego skład weszli: Krzysztof Cichy, Tomasz Kiełbasa, Piotr Jasiński i Maksymilian Grochowski. Studenci UW wyprzedzili brydżystów reprezentujących drużyny Politechniki Warszawskiej i Politechniki Lubelskiej.

W rozgrywkach par konkurowało 65 duetów. Pierwsze miejsce zajęli Igor Łosiewicz i Łukasz Witkowski z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kolejne miejsca zajęły pary z Politechniki Wrocławskiej oraz Politechniki Warszawskiej.