Sukces wrocławskich politechników w zawodach SmartMoto Challenge w Barcelonie

25.07.2019

Lekki Motocykl Elektryczny LEM Thunder v2 zbudowany przez studentów Politechniki Wrocławskiej zajął drugie miejsce w swojej klasie w międzynarodowych zawodach w Barcelonie. Motocykl zwyciężył najtrudniejszą część rywalizacji – wymagający wyścig endurance – informuje uczelnia.

Tegoroczna edycja zawodów SmartMoto Challenge w Barcelonie, to rywalizacja motocykli przystosowanych do jazdy w warunkach terenowych. Na starcie pojawiły się ekipy m.in. z Polski, Hiszpanii i Rosji. Barw wrocławskiej uczelni bronił LEM Thunder v2, który walczył w kategorii maszyn o mocy do 30 kW.

Ostatecznie LEM Thunder wraca do Wrocławia z czterema nagrodami. Przede wszystkim w klasyfikacji generalnej całych zawodów wrocławscy studenci wywalczyli srebrny medal, ustępując jedynie ekipie z rosyjskiego RUDN University. Zdobyli też drugie miejsce zarówno w klasyfikacjach konkurencji dynamicznych, jak i statycznych. Ponadto jury uhonorowało politechniczny motocykl za najlepszy design.