Uczeń Liceum Politechniki Wrocławskiej złotym medalistą Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej

06.10.2020

Łukasz Orski – uczeń III klasy Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej – zdobył złoty medal Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej. To najbardziej prestiżowe zawody matematyczne dla uczniów szkół średnich na świecie – informuje uczelnia.

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna co roku rozgrywana jest w innym kraju,  gospodarzem tegorocznej edycji była Rosja. Ze względu na pandemię koronawirusa finały odbywały się zdalnie. Na całym świecie zorganizowano specjalne centra, w których zbierały się poszczególne reprezentacje. Polacy rozwiązywali zadania na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Olimpiada trwała dwa dni, w trakcie których uczestnicy musieli się zmierzyć z sześcioma zadaniami o rosnącym stopniu trudności. Reprezentacja Polski wywalczyła łącznie sześć medali – dwa złote, trzy srebrne oraz jeden brązowy i w klasyfikacji generalnej zajęła szóste miejsce na 105 państw. Tak wysoko polscy uczniowie nie byli od lat 80.