Zespół PWR Racing Team dziesiąty na zawodach w Niemczech

26.08.2021

Z 10. miejscem w klasyfikacji generalnej Formula Student Germany i miejscem na podium w jednej z konkurencji wracają do Polski studenci Politechniki Wrocławskiej. To był najtrudniejszy w tym sezonie konkurs, w którym rywalizują najlepsze zespoły z całego świata – informuje uczelnia.

W zawodach bolidów na torze Hockenheimring zwyciężył zespół z niemieckiego Esslingen University, a kolejne miejsca zajęli przedstawiciele Universitat Politècnica de València z Hiszpanii i Karlsruhe University of Applied Sciences z Niemiec. Studenci z Wrocławia najwyższe – trzecie – miejsce wywalczyli w Skid Padzie, czyli jeździe po „ósemce” na czas.

PWR Racing Team zajął 6. miejsce w Acceleration (test przyspieszenia) i 10. miejsce w konkurencjach Endurance (jak najszybszy przejazd trasy 22 km ze zmianą kierowcy w trakcie) i Efficiency (ocena wydajności pojazdu) oraz za prezentację techniczną bolidu. W pozostałych konkurencjach tzw. statycznych uplasował się w drugiej dziesiątce zawodów.