Zespół Silesian Greenpower z Politechniki Śląskiej trzeci w zawodach Formuły 24+ na torze Croft

07.07.2023
Politechnika Śląska

Studenci z działającego na Politechnice Śląskiej koła naukowego Silesian Greenpower zajęli trzecie miejsce w zawodach Formuły F24+ na angielskim torze Croft. Zdobyli też specjalną nagrodę Siemensa za badania z wykorzystaniem oprogramowania tej firmy.

Formuła 24+ to kategoria, w której kierowca może mieć maksymalnie 26 lat. Wszystkie samochody są wyposażone w takie same silniki, zasilane prądem stałym o mocy 240 W. Mają także te same akumulatory o pojemności 36 Ah. Wyścig trwa 60 minut. Wygrywa drużyna, która w tym czasie pokona najwięcej okrążeń.

Silesian Greenpower w tym sezonie radzą sobie znakomicie – we wcześniejszych wyścigach ich bolidy zajmowały dwukrotnie pierwsze i drugie miejsca. Studenci śląskiej uczelni rywalizowali także na torze słynnej firmy Lotus, która ma za sobą starty w Formule 1. Tam bolid Bullet III zajął wysokie, czwarte miejsce – czytamy w serwisie uczelni.