Zespół z Politechniki Poznańskiej trzeci w 11. edycji międzynarodowych zawodów robotów

20.06.2023
Politechnika Poznańska

Zespół z Politechniki Poznańskiej (PP) zajął trzecie miejsce w 11. edycji międzynarodowych zawodów Formuły 1/10. Finał z udziałem 22. zespołów z Europy, Azji i Ameryki Północnej rozegrano podczas International Conference on Robotics and Automation w Londynie – informuje uczelnia.

W pierwszym dniu zawodów odbyły się treningi podczas, których można było przetestować tor. W kwalifikacjach liczył się czas najszybszego okrążenia oraz liczba rund przejechanych bez kolizji – informuje PP.

W oparciu o wyniki treningów przygotowana była drabinka głównych zawodów rozgrywanych systemem pucharowym. W tej części na torze ścigają się dwa bolidy, które mają jak najszybciej pokonać osiem okrążeń toru. Samochody mogą się wyprzedzać, ale kolizje z torem oraz z bolidem przeciwnika są karane.

Poznański zespół wyprzedziły tylko Politechnika w Wiedniu (2 miejsce) i ETH Zurych (1 miejsce). W walce o finał poznaniacy przegrali z ETH Zurich, a w rywalizacji o 3 miejsce wygrali z zespołem z Uniwersytetu w Nagoi.